Проект № BG05M2ОP001-2.012-0001 „Образование за утрешния ден“ >>>
Проектът се реализира по Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“ (ОП НОИР) 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейските структурни и инвестиционни фондове, с конкретен бенефициент – Министерството на образованието и науката (МОН).
Целите на проекта са насочени към:
- усвояване на знания и умения за работа в дигиталното общество;
- подобряване на достъпа до образование, в т.ч. чрез използване на леснодостъпни платформи и мобилни приложения;
- намаляване на различията в резултатите от ученето в различните училища и населени места;
- модернизиране на методите и средствата за обучение;
- повишаване на качеството на образованието, за по-добрата дигитална подготовка на учащите се, с цел по-бърза и по-лесна реализация на пазара на труда;
- насърчаване модернизирането на образованието и ученето през целия живот;
- осигуряване на условия и подкрепа за прилагането на педагогически иновации и съвременни подходи на преподаване.
Клубовете по интереси по проект “Образование за утрешния ден” в ПГ „Петко Рачов Славейков” – гр. Якоруда за учебната 2021/2022 година:
- Клуб „Дигитален свят”- ръководител: Айше Мускова;
- Клуб „Млад информатик” – ръководител: Даниела Масларова.
КЛУБ “ДИГИТАЛЕН СВЯТ”
Придобиват реална представа за структурата, съдържанието и оформянето на дизайна на уеб сайт, така че всички, които го посетят, лесно и бързо да намерят необходимата информация.




КЛУБ “МЛАД ИНФОРМАТИК”
Клубовете по интереси по проект “Образование за утрешния ден” в ПГ „Петко Рачов Славейков” – гр. Якоруда за учебната 2020/2021 година:
- Клуб „Дигитални компетенции”- ръководител: Айше Мускова;
- Клуб „Дигитална работилничка” – ръководител: Даниела Масларова.
Клуб “Дигитални компетенции”
Дигиталните умения са предпоставка за успешна реализация в училищната дейност, на по-късен етап и в живота. В дейността на програмата основно се работи върху формиране на умения за работа с програми и приложения, които съдържа нови и усъвършенствани инструменти, които помагат ефективно да се създават, персонализират и повторно да се използват различни материали, съобразени с конкретни нужди, усвояване на знания и умения за работа с дигитални устройства, запознаване с полезни сайтове, програми и приложения, както и безопасна и ефективна работа в интернет.
17 февруари – ДEН НА ДОБРОТАТА!
И най- малкото добро, което направиш, то е за твоя сметка, ще ти дойде на помощ и ще те избави от голямо нещастие.
НЕКА БЪДЕМ ПО-ДОБРИ!!!







Клуб “Дигитална работилничка”
По случай отбелязването на Международният ден за безопасен интернет 28.02.2020 г. учениците от клуб ,,Дигитална работилничка”, проведоха изява под надслов „Заедно за по-добър интернет“. Целта на мероприятието беше учениците да привлекат вниманието на младите хора към по-безопасното и отговорно ползване на Интернет и мобилни устройства



